Jak działa Laserowe usuwanie naczynek
Usuwanie naczynek z wykorzystaniem lasera jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod walki z tym problemem. Laser działa poprzez selektywną fototermolizę – wybiórcze działanie na hemoglobinę (barwnik czerwonych krwinek). Światło lasera jest pochłaniane w naczyniach krwionośnych, a związana z tym emisja ciepła uszkadza ich ściany, nie wpływając na sąsiednie tkanki. Efektem zabiegu jest całkowite zamknięcie problematycznych naczynek i uzyskanie pięknej skóry o jednolitym zabarwieniu. Zależnie od wielkości zmian zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Pacjent w trakcie procedury może odczuwać ciepło i delikatne szczypanie, zabieg nie jest bolesny i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Zależnie od wielkości, rozległości i głębokości zmian może być konieczne wykonanie serii zabiegów.
Po zabiegu zamykania naczynek laserem
Po zakończeniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta (efekt ten utrzymuje się do kilku godzin po zabiegu), niekiedy ciemnieje i pojawiają się strupki. Zmiany mają charakter przejściowy i są związane z naturalnym procesem gojenia się skóry.
Jak działa Termokoagulacja
Zamykanie naczynek metodą termokoagulacji – Termokoagulacja to zabieg wykorzystujący fale radiowe wysokiej częstotliwości do wytworzenia energii cieplnej. Fale radiowe przekazywane do zakończenia igły powodują wytworzenie wysokiej temperatury, która w kontakcie z tkanką żywą powoduje jej koagulację. Naczynka poddane zabiegowi ulegają koagulacji, obkurczają się, w efekcie zostaje zamknięte, a co najistotniejsze – niewidoczne. Niklowane mikroigły wprowadzane są bezpośrednio w otoczenie uszkodzonego naczynka, działając miejscowo i zamykając około 80-100 cm zmian w przeciągu zaledwie 15 minut.
Efekty zabiegu zamykania naczynek metodą termokoagulacji
Ponieważ zabieg termiczny prowadzi do natychmiastowego usunięcia uszkodzonego naczynka, pozytywne efekty zabiegu obserwujemy błyskawicznie. Skóra w miejscu iniekcji jest wyraźnie piękniejsza, rozjaśniona, pozbawiona szpecących zaczerwienień i zasinień. Co lepsze, efekty leczenia są permanentne, a większość Klientów nie wymaga więcej niż 1-2 sesji w celu całkowitego pozbycia się problemu nieestetycznych naczynek w danym obrębie skóry. Jest to znacząca przewaga naszych zabiegów nad podobnymi, w których na efekty czekać trzeba tygodniami, a zabiegi powtarzać w wielu seriach. Ponadto, profesjonalnie wykonany zabieg nie pozostawia żadnych śladów i nie zmusza do rezygnowania ze swoich codziennych obowiązków i kontaktów towarzyskich.
Jak przygotować się do zabiegu?
Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić antybiotyki doustne i miejscowe oraz nie wykonywać zabiegów złuszczających (peelingi chemiczne, mechaniczne). 7 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych (Aspiryna, Ibuprofen, Ketonal, Nurofen, w razie konieczności dopuszcza się stosowanie Paracetamolu) oraz nie przyjmować ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, arnika). Zabieg może być wykonany po 6 miesiącach od zakończenia terapii retinoidami. Zabieg nie może zostać wykonany na skórze opalonej, należy zaprzestać opalania na słońcu, w solarium oraz nie stosować samoopalacza (karnacja ciemna min. 6 tygodni przed zabiegiem, karnacja jasna min. 4 tygodnie). Dzień przed zabiegiem zabronione jest również spożywanie alkoholu.
Po zabiegu
Kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Nie należy opalać się przez 4 tygodnie oraz stosować wysoką ochronę przed słońcem (konieczny filtr SPF50). Aby utrzymać skuteczność zabiegu należy zrezygnować z korzystania z solarium, sauny i gorących kąpieli przez ok 4 tygodnie. Przez kilka dni należy zrezygnować z picia alkoholu. Nie wolno również zdrapywać strupków oraz złuszczającego się naskórka.
Przeciwwskazania
- ciąża (stan obecny), karmienie piersią
- skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców)
- leki immunosupresyjne
- leki psychotropowe i uspokajające
- leki światłouczulające
- stosowanie antybiotyków
- stosowanie retinoidów
- przyjmowanie wit. A i C
- leki obniżające krzepliwość krwi
- leki przeciwbólowe i przeiwzapalne (Ibupfofen, Ketonal, Aspiryna)
- zioła: dziurawiec, nagietek, arnika
- kosmetyki z retinolem
- infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
- nowotwory
- aktywna opryszczka
- bielactwo
- łuszczyca
- opalenizna