Co to jest Lightsheer?
Lightsheer to medyczno-kosmetyczny laser diodowy, stworzony z myślą o pacjentach borykających się z rozmaitymi schorzeniami, związanymi z zaburzeniami wzrostu włosów (np. hirsutyzm, etc.); dla osób cierpiących z powodu nieestetycznego wyglądu skóry po goleniu włosów maszynką oraz dla wszystkich, którzy pragną raz na zawsze pozbyć się konieczności regularnego usuwania zbędnego owłosienia.
Obok szeregu działań leczniczych, jest urządzeniem, umożliwiającym trwałe usuwanie zbędnego owłosienia – praktycznie na wszystkich częściach ciała pacjenta. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, jest jedynym takim urządzeniem na rynku.
Działanie Lightsheer bezpowrotnie eliminuje konieczność regularnego używania maszynek, golarek, wosków, depilatorów, czy też stosowania metod chemicznych, zapewniając pacjentom komfort i wygodę.
Jak działa Lightsheer
Skoncentrowany strumień światła lasera Lightsheer niszczy komórkę, odżywiającą włos. Prowadzi to do nieodwracalnego uszkodzenia cebulki, która już nie odrasta. W przypadku metod depilacji woskiem, golarką elektryczną lub innymi urządzeniami do depilacji – usuwane są tylko cebulki, a włosy po stosunkowo krótkim czasie odrastają.
Kluczowe dla skuteczności depilacji są fazy wzrostu włosów. Pełen cykl to trzy, następujące kolejno po sobie fazy – anagen (faza aktywnego wzrostu), katagen (faza przejściowa) oraz telogen (faza spoczynku). Laser jest w stanie eliminować tylko owłosienie, znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu. Oznacza to, że w celu osiągnięcia pełnej skuteczności usunięcia wszystkich włosów, konieczne jest powtarzanie zabiegu – niszcząc w czasie kolejnych sesji te włosy, które znajdowały się w fazach katagenu oraz telogenu. Jednorazowo w fazie aktywnego wzrostu znajduje się około 30% włosów – zabieg należy więc wykonać minimalnie trzykrotnie
W trosce o bezpieczeństwo i komfort pacjenta podczas zabiegu, urządzenie wyposażone jest w Chill Tip – system chłodzący, który obok ochrony przez poparzeniem skóry, gwarantuje również znaczne zmniejszenie bolesności zabiegu.
Jak przygotować się do zabiegu?
- Przez okres 4-6 tygodni unikaj opalania części ciała poddawanej depilacji
- Przez okres ok. 4-6 tygodni przed zabiegiem nie wyrywaj włosów z depilowanej okolicy (wosk, pęseta, depilator). Jeśli stosujesz krem depilacyjny, odstaw go na 1 tydzień przed planowanym zabiegiem.
- Przez okres 4 tygodni nie stosuj w planowanym miejscu depilacji kremów i maści, zawierających witaminę A, C, retinoidy oraz kwasy.
- Przez okres 7 dni przed zabiegiem odstaw preparaty i kosmetyki o działaniu złuszczającym.
- Przez okres 7 dni przed depilacją odstaw leki światłouczulające oraz niektóre zioła – nagietek,dziurawiec (np. herbata Figura).
Przed zabiegiem
- Kilka dni przed zabiegiem staraj się pić przynajmniej 1L wody dziennie – skóra będzie bardziej nawodniona.
- Stosuj kremy nawilżające, aby skóra w miejscu depilacji nie była sucha, ale odstaw je na 24h przed depilacją (w przypadku depilacji pach, zrezygnuj również z antyperspirantu
- Dzień przed zabiegiem zgol włosy w miejscu planowanej depilacji zwykłą maszynką – pozostaw kilka włosów, aby osoba wykonująca zabieg mogła ocenić ich barwę oraz grubość i dobrać odpowiednie parametry.
- Na planowany zabieg ubierz się w wygodną, w miarę luźną odzież – tak, aby nie podrażniać skóry po depilacji.
- W miejscach intymnych i u osób bardziej wrażliwych, zalecamy zastosowanie maści znieczulającej Emla.
Po zabiegu
Naturalnym objawem po depilacji jest okresowy obrzęk i/lub zaczerwienienie skóry. Objaw ustępuje już po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym okresie skóra wymaga specjalnego – delikatnego traktowania:
- Stosuj bezmydłowy żel, tonik (bezalkoholowy), czy delikatne mleczko, a jeśli możesz, oczyszczaj skórę czystą wodą;
- W dniu depilacji nie stosuj dezodorantów i antyperspirantów (w przypadku depilacji pach);
- na podrażnione miejsca możesz użyć zasypki lub kremu Alantan Plus, Bepanthen lub Dermopanthen;
- Osuszaj podrażnioną skórę delikatnie – nie pocieraj jej mocno ręcznikiem, stosuj delikatną tkaninę;
- Nie stosuj preparatów złuszczających przez okres 2 tygodni po zabiegu;
- Nie opalaj się (na słońcu, w solarium) i nie stosuj samoopalaczy przez okres 2 tygodni po depilacji – chroń depilowane miejsca kremami z wysokim filtrem UVA i UVB (wskaźnik fotoprotekcji 50+);
- Nie stosuj środków światłouczulających (sulfonamidy, antybiotyki), ani ziół o takim samym działaniu (nagietek, dziurawiec, skrzyp, herbaty odchudzające) przez okres 2 tygodni po zabiegu;
- Kolejne zabiegi (minimum 3) wykonaj w odstępach 4-12 tygodni – w zależności od depilowanej części ciała.
Przeciwwskazania
- Ciąża
- Leki, zioła światło uczulające – wykonanie zabiegu jest możliwe po 7 dniach od ich odstawienia
- Choroby nowotworowe
- Bielactwo, łuszczyca, rybia łuska – przeciwwskazania względne
- Infekcje skóry w depilowanym miejscu – bakteryjne, wirusowe, grzybiczne – wykonanie zabiegu jest możliwe po ich wyleczeniu.
- Opalenizna po opalaniu na słońcu oraz na solarium – zabieg można wykonać po 4-6 tygodniach od ustąpienia opalenizny.
- Opalenizna po zastosowaniu samoopalaczy i kremów brązujących – zabieg można wykonać po 1-2 tygodniach od ustąpienia opalenizny.
- Kosmetyczne zabiegi oczyszczania skóry twarzy w miejscu zabiegu wykonywać można do 7 dni przed depilacją lub dopiero po 14 dniach od jej zakończenia.
- Jeśli posiadasz rozrusznik serca lub dolegliwości kardiologiczne, zadbaj o zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do zabiegu.
- Nie stosuj preparatów złuszczających przez okres 2 tygodni po zabiegu;
- Nie opalaj się (na słońcu, w solarium) i nie stosuj samoopalaczy przez okres 2 tygodni po depilacji – chroń depilowane miejsca kremami z wysokim filtrem UVA i UVB (wskaźnik fotoprotekcji 50+);
- Nie stosuj środków światłouczulających (sulfonamidy, antybiotyki), ani ziół o takim samym działaniu (nagietek, dziurawiec, skrzyp, herbaty odchudzające) przez okres 2 tygodni po zabiegu;
- Kolejne zabiegi (minimum 3) wykonaj w odstępach 4-12 tygodni – w zależności od depilowanej części ciała.